ЯКІСТЬ ПИТНОЇ ВОДИ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА СТАН ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Основний зміст сторінки статті
Анотація
У статті проаналізовано стан води централізованого і децентралізованого водопостачання за період з 2000 до 2016 років у розрізі адміністративних районів Чернігівської області. За цей період якість води централізованого і децентралізованого водопостачання суттєво не змінилася. Результатом дослідження є обрахунок індексу забрудненості води та групування адміністративних районів області за даним показником. Отримані результати представлені на картосхемі. Обраховані коефіцієнти кореляції доводять, що якість питної води в області суттєво впливає на стан здоров'я населення.
Ключові слова: питна вода, централізоване водопостачання, децентралізоване водопостачання, індекс забруднення води, захворюваність населення, коефіцієнт кореляції.Блок інформації про статтю
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Волкова Л. А. Якість питної води як показник медико-екологічного ризику території /Л. А. Волкова, Ю. С. Кушнірук // Географія та туризм. –2012. – Вип. 19. – С. 316-323.
Гакало О. І. Прогноз якості питної води із централізованих джерел водопостачання в Рівнеській області [Електронний ресурс]. – Режим доступу http://www.kdu.edu.ua/statti/2011-1-1(66)/118.pdf
Доповідь про стан навколишнього природного середовища в Чернігівській області за 2016 [Електронний ресурс]. – Режим доступу http: //eco.cg.gov.ua/index. php?id= 15801&tp = 1&pg =
Мосейчук А. А. Оцінка якості питної води в джерелах децентралізованого водопостачання Полтавської області /А. А. Мосейчук, І. А. Бойко //Вісник Полтавської державної аграрної академії. – 2011. – №4. – С.12-17.
Пономаренко Н. П. Оцінка якості господарсько-питного водопостачання районів Чернігівської області /Н. П. Пономаренко, М. М. Коршун //Актуальні проблеми сучасної медицини. – 2014. – Том 14, Випуск 2 (46). – С. 37-43.
Сніжко С. І. Оцінка та прогнозування якості природних вод /С. І. Сніжко. – К.: Ніка-центр, 2001. – 264 с.
Степаненков Г. В. Вплив якості питної води на стан здоров’я населення Полтавської області в 2001-2012 роках /Г. В. Степаненков //Вісник Полтавської державної аграрної академії. – 2015. – №1-2. – С.160-164.
Якість води господарсько-питного водопостачання та води поверхневих водойм [Електронний ресурс]. – Режим доступу www. http: //http: //www.cnobldses.gov.ua/docs/meet.php?id=62