ОРГАНІЗАЦІЯ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ ОБЛАСТЕЙ ПОДІЛЬСЬКОГО РЕГІОНУ: СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Стаття присвячена визначенню сучасного стану функціонування та оцінки рівня збалансованості складових соціальної сфери областей Подільського регіону (Вінницька, Тернопільська, Хмельницька). Пропоноване дослідження є актуальним та своєчасним на етапі утвердження нової схеми адміністративного устрою та запровадження децентралізації і передачі повноважень регулювання складових соціальної сфери на рівень новоутворених територіальних громад.
З метою аналізу сучасного стану соціальної сфери областей Подільського регіону було підібрано систему 25-ти показників, які були згруповані в сім категорій. Обрані для співставлення показники мали як якісний, так і кількісний характер. В своєму одиничному характері кожна окрема група показників відповідала за певну складову соціальної сфери. Видається доречним оцінювати елементи соціальної сфери в секторальному варіанті, що дозволить виявити сильні та слабкі позиції їх використання. В дослідженні поєднано та проведено бальні оцінку основних її складових – освіта, культура, медицина, житлове господарство, комунальні послуги, торгівельні послуги, зв'язок та рівень добробуту. Це дало можливість скласти цілісне уявлення сформованості соціальної сфери окремих обласних регіонів та всієї території Подільського регіону. Для кожної оціночної групи розроблено узагальнюючі висновки та рекомендації щодо їх вдосконалення.
Здійснене дослідження дозволяє визначити стратегічні напрямки розвитку соціальної сфери в Подільському регіоні загалом та окремих його областях. На цій основі можна розробляти програми регіонального розвитку соціальної сфери для потреб регіонального розвитку.
Ключові слова: Подільський регіон, геопросторова організація, соціальна сфера, освіта, культура, медицина, житлово-комунальне господарство, торгівля і масове харчування, комунікація.
Блок інформації про статтю
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).