РОЗРОБКА КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ЗАСАД ДІЯЛЬНОСТІ ПРОЕКТУВАННЯ ГОТЕЛІВ (НА ПРИКЛАДІ РІШЕННЯ 5 ЗІРКОВОГО СТОЛИЧНОГО ГОТЕЛЮ-ЛЮКС)
DOI:
https://doi.org/10.25128/2519-4577.21.2.17Анотація
У сучасній структурі індустрії гостинності важливим чинником її стабільного розвитку є готельна справа. Не зважаючи на низку стримуючих факторів: недоліки в роботі фінансово-банківської системи, обмежена платоспроможність населення, політична ситуація в країні, недосконала податкова система, пандемія COVID-19, готельний бізнес розвивається. При цьому важливим напрямком оптимізації технологічного процесу у цьому бізнесі є диверсифікація виробництва, що пов'язано з розширенням виробничих можливостей готельного підприємства за рахунок раціонального використання ресурсів. У статті визначено послідовність дій з розробки концептуальних засад проектування готелів, яку можна представити у вигляді наступного ланцюгового ряду: місія® практична філософія готелю ® тип ® категорія ® призначення ® рівень комфорту® вибір системи проживання і харчування. Встановлено, важливість використання у процесі концептуального проектування готелів всебічної інформації щодо чинників, що впливають на діяльність готельного підприємства. Доведено, що узгодження цієї інформації з ціннісними і цільовими установками бізнесу, а саме місії створення і функціонування готельного підприємства лежить в основі формування як концепт-проекту готелю, так і принципів, що у майбутньому будуть зорієнтовано та використано в оперативному управлінні вже введеним в експлуатацію готелем.
Ключові слова: національна сфера послуг, концептуальні засади, проектування, п’яти зірковий готель, сфера гостинності, готельне господарство, готель-люкс.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).