ОСОБЛИВОСТІ РУСЛОВИХ ПРОЦЕСІВ НА ГІРСЬКИХ РІЧКАХ В МЕЖАХ ВОРОХТО-ПУТИЛЬСЬКОГО НИЗЬКОГІР’Я (БАСЕЙН ЧЕРЕМОШУ)
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Стаття присвячена визначенню особливостей руслових процесів гірських річок, що протікають в межах Ворохто-Путильського низькогір’я. Це зокрема річки, що відносяться до басейну Черемошу: його гідрографічні витоки ріки Чорний та Білий Черемош, та їх менші допливи.
Головною особливістю руслових процесів на річках в межах досліджуваного регіону є непропорційно широкі днища долин, які неспівставні із сучасним розмірами русел.
Другою особливістю є переважання алювіального типу русел, з добре обкатаними наносами в межах даного геоморфологічного району.
Важливим елементом досліджень сучасних руслових процесів на річках, є зйомка поперечного перерізу русла, на ключових ділянках, що дозволяє більш обґрунтовано і точно проводити аналіз зон затоплень під час проходження катастрофічних паводків та інтенсивності вертикальних деформацій навіть при відсутності регулярних спостережень на досліджуваних водних об’єктах.
Ключові слова: руслові процеси, гірські річки, поперечний переріз, врізане русло, вертикальні деформації
Блок інформації про статтю
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).