ТУРИСТИЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ВИКОРИСТАННЯ БАЛЬНЕОЛОГІЧНИХ РЕСУРСІВ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Основний зміст сторінки статті
Анотація
У статті пропонується аналіз бальнеологічних ресурсів Хмельницької області. Описуються особливості їх функціонування та можливості підвищення ефективності їхнього використання у туристично-рекреаційній галузі. Розглянуто нові можливості управління рекреаційними ресурсами в Хмельницькій області та в межах її територіальних громад у світлі процесів децентралізації, сучасних політичних та соціально-економічних викликів. В умовах пандемії COVID-19 розвиток внутрішнього туризму є дуже актуальним. Туризм поніс великі збитки і саме бальнеологічні курорти можуть сприяти надходженню коштів у регіони. У статті обґрунтовано, що потенціал бальнеологічних ресурсів дає можливість покращити рівень фінансової спроможності об’єднаних територіальних громад області шляхом наповнення місцевих бюджетів через розвиток відповідних територій. На прикладі Хмельницької області запропоновано напрями розвитку бальнеологічних курортів. Бальнеологічні санаторії Хмельницької області спеціалізуються на лікуванні хворих людей з хронічними захворюваннями органів травлення, органів серцево-судинної системи; периферичної та центральної нервової системи; системи опорно-рухового апарату; легеневої системи; порушеннями обміну речовин та ендокринної системи; захворюваннями шкіри. На основі проведеного дослідження визначено ключові проблеми і перспективи розвитку бальнеологічних курортів Хмельницької області. З’ясовано, що головним аспектом прискорення розвитку наявної туристичної діяльності Хмельниччини є залучення ефективної регіональної політики у галузі туризму. Головне завдання – залучення рекреаційно-туристичного потенціалу в соціально-економічному розвитку територіальних об’єднаних громад. Сприяння місцевих громад розвитку закладів відпочинку і рекреації у сільській місцевості буде більш ефективним у скоординованій роботі влади та підприємців територіальних громад. Лише працююча регіональна туристична політика може зменшити різницю у поляризованості соціально-економічному розвитку районів Хмельницької області.
Ключові слова: бальнеологічні ресурси, рекреаційні ресурси, мінеральні води, родовища мінеральних вод, Хмельницька область.
Блок інформації про статтю
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).