ГЕОЕКОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ БАСЕЙНУ ПІВДЕННОГО БУГУ В МЕЖАХ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Басейн Південного Бугу займає більшу частину Вінницької області та протікає поблизу як промислових об’єктів, так і сільськогосподарських угідь. Тому автор на основі геоекологічних досліджень розробив просторову модель - картосхему, яка виокремлює результати та відображає їх в межах даної області. Так як Вінницька область є регіоном старого сільскогосподарського освоєння, то внаслідок значного впливу даного напряму та через значну інтенсифікацію (з використанням різних агрохімікатів) сільського господарства відбувається погіршення якості поверхневих вод. В статті наведено продовження результатів досліджень автора та подальші напрями його наукової діяльності щодо стану басейну Південного Бугу та прилеглих до нього територій.
Ключові слова: басейн річки, антропогенна трансформація, геосистема, якість поверхневих вод, просторова модель, Вінницька область, геоекологічні дослідження
Блок інформації про статтю
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).