РЕСУРСНО-РЕКРЕАЦІЙНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
DOI:
https://doi.org/10.25128/2519-4577.22.2.11Анотація
У статті йдеться про те, що туризм – це подорож заради задоволення; також теорія та практика турів, бізнес із залучення, розміщення та розваги туристів та бізнес з організації турів. Туризм може бути міжнародним або всередині країни мандрівника. Сьогодні туризм є основним джерелом доходу для багатьох країн і впливає на економіку як країни походження, так і приймаючої країни, а в деяких випадках має життєво важливе значення. Відпочинок – це дозвілля, причому дозвілля – це час на власний розсуд. Потреба працювати, щоб забезпечити відпочинок, є важливим елементом для існування та психології людини. Одним з регіонів перспективного розвитку туризму в Україні є Хмельницька область, яка характеризується вигідними особливостями географічного розташування, сприятливим кліматом, багатим туристично-рекреаційним потенціалом. Туристична галузь є важливою складовою розвитку держави має вагоме значення для економіки та соціальної сфери не тільки Хмельниччини, а й країни загалом.
Хмельницька область має величезні природні ресурси для динамічного розвитку туризму і рекреації. Як відомо, природно-ресурсний потенціал на конкретній території формується поєднанням її природних умов і ресурсів. За рівнем забезпечення землями рекреаційного призначення Хмельницька область займає перше місце в країні, а природні рекреаційні ресурси займають друге місце в структурі її природнорекреаційного потенціалу. До природних рекреаційних ресурсів Хмельниччини належать сприятливі кліматичні умови, мальовничі краєвиди, значні лісові масиви, а також джерела мінеральних вод поблизу Сатанова. Значна частина історико-культурної спадщини зосереджена в м. Кам'янець-Подільський. Місто-музей Кам'янець-Подільський включає понад 100 пам'яток. Нажаль, сьогодні рекреаційний потенціал області використовується не в повній мірі, що пояснюється особливостями регіонального господарювання та слабкою промоцією регіону для потреб туризму та рекреації.
Ключові слова: туризм, рекреація, історико-культурні місця, бальнеологічні ресурси, Хмельницька область.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).