З ІСТОРІЇ СУЧАСНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ГЕОЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ МАЛИХ РІЧОК ЗАХІДНОГО ПОДІЛЛЯ
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Проведено систематизацію й узагальнення досліджень геоекологічних проблем малих річок Джурина, Нічлави, Гнізни. впродовж кількох етапів новітніх наукових досліджень (2000 - 2010, 2011 – 2020, 2021 – по даний час). Проаналізовані базові наукові праці даних етапів засвідчили розширення спектру геоекологічних досліджень малих річок представниками Львівської наукової школи під патронатом проф. І Ковальчука. Наприкінці першого етапу (2005, 2007, 2010 рр. такі дослідження проведені представниками Тернопільського наукового центру під керівництвом проф. Л.Царика. Особливої актуальності дослідження геоекологічних проблем малих річок досягли в середині другого етапу з вивченням природно-ресурсного потенціалу у басейнах річок (природних рекреаційних, природоохоронних, лісових ресурсів у дисертаційних дослідженнях С. Новицької, О. Греськів, І. Вітенка, В цей період захищено чотири кандидатські дисертації з даної проблематики, низка бакалаврських та магістерських робіт. На третьому етапі зросла активність експедиційних досліджень аспірантів щодо комплексних гідроекологічних вивчень, готується дисертаційні роботи басейнів річок Нічлава і Гнізна, про що свідчать опублікована колективна монографія, ряд статей у фахових наукових часописах.
Ключові слова: історичні етапи, геоекологічні проблеми, малі річки, Західне Поділля.
Блок інформації про статтю
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).