КРЕМЕНЕЦЬКА РАЙОННА СИСТЕМА РОЗСЕЛЕННЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ
Основний зміст сторінки статті
Анотація
В статті висвітлено особливості перебігу та результати процесу децентралізації на прикладі Кременецької районної системи розселення, що утворилася на базі поселень північної частини Тернопільської області. Проаналізовано структуру формування та адміністративний склад новоутворених територіальних громад Кременецького району, за кількістю та типом поселень, їх людністю та щільністю розміщення населення. Способом зіставлення шляхів сполучення з розташуванням населених пунктів виділено опорний каркас розселення території району та місце населених пунктів району в загальному опорному каркасі Тернопільської області. За допомогою зіставлення територіальних особливостей людності населених пунктів, щільності розміщення населення в розрізі території колишніх рад та перетинів шляхів сполучення встановлено основні ядра притягання населення. В результаті визначення транспортної доступності між центрами громад району, а також з найбільших населених пунктів громад до районного центру міста Кременець виявлено найбільш та найменш вигідно розміщені поселення за даною ознакою
Ключові слова: Тернопільська область, Кременецький район, децентралізація, адміністративний устрій, система розселення, територіальна громада, транспортна доступність.
Блок інформації про статтю
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).