ТУРИСТИЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ЇЇ КУРОРТНИХ ПОСЕЛЕНЬ
DOI:
https://doi.org/10.25128/2519-4577.23.2.6Анотація
Туристична галузь і її бальнеологічна складова є тою галуззю господарського комплексу, яка дозволяє ефективно використовувати потенціал місцевих ресурсів – ландшафтні, водні, біотичні, бальнеологічні, рекреаційні, етнографічні, архітектурні, історико-культурні, а також традиції місцевого етносу.
Львівська область вважається однією з найбагатших на рекреаційні та лікувально-оздоровчі ресурси областей України. Проте на сьогодні існує багато чинників, які стримують розвиток туристично потенціалу курортних поселень Львівщини. До них належать: недостатній рівень розвитку обслуговуючих галузей господарського комплексу регіону, недостатня державна підтримка туризму як галузі господарства (недосконалість державної нормативно-правової бази, відсутність належного фінансування програм тощо) через воєнні дії на території країни, недостатня координація діяльності галузей міського господарства, відсутність гнучкої системи стимулювання інвестицій в туризм, недостатня кількість засобів розміщення туристів різних категорій, брак коштів для комплексу рекламних заходів з просування туристичного продукту Львівщини на міжнародний туристичний ринок тощо.
В таких умовах визначення туристичного (зокрема бальнеологічного) потенціалу курортних поселень Львівської області, аналіз чинників, які впливають на нього, обґрунтування напрямків його раціонального використання є актуальним завданням, яке потребує подальших досліджень.
Ключові слова: курортні поселення, туристичний потенціал, інфраструктура туризму, природні ресурси туризму, Львівська область.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).