ЧОРНОЗЕМОЗНАВСТВО – НАУКА ПРО ЧОРНОЗЕМИ
DOI:
https://doi.org/10.25128/2519-4577.24.1.1Анотація
У статті викладено погляди на сучасне наукове і практичне значення чорнозему, підкреслена його особлива роль в історії науки і людства. Головна увага приділена питанням географічного поширення, ґенезі, складу, будові, властивостям, раціональному використанню, відновленню, збереженню і охороні. Розглядаються проблеми, пов’язані з проявом деградаційних процесів: ерозії, дефляції, ущільнення, дегуміфікації, знеструктурювання тощо. Наголошено на ролі і значенні чорноземів у світі ґрунтів як феномена природи, ідеалу ґрунту, годувальника і засобу праці.
Ключові слова: чорнозем, феномен природи, деградація, ерозія, морфологія, властивості, ідеал досконалості, естетична цінність.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).