АНАЛІЗ ВІТРОВОГО РЕЖИМУ ЛУЦЬКА В КОНТЕКСТІ РЕГІОНАЛЬНИХ ПРОЯВІВ КЛІМАТИЧНИХ ЗМІН
DOI:
https://doi.org/10.25128/2519-4577.24.1.4Анотація
У статті підведено підсумки проведеного авторами дослідження показників вітрового режиму у м. Луцьку протягом 50-річного періоду 1970 – 2020 рр. Виділено три періоди з характерним типом вітрового режиму, оцінено динаміку його показників в останні десятиліття, в контексті регіональних проявів змін клімату. Окремо здійснено інструментальні вимірювання та аналіз показників вітрового профілю в зоні впливу Будинку-вулика, найбільшого житлового будинку Європи, для оцінки впливу складних архітектурних комплексів на мікрокліматичні особливості вітрового режиму у місті.
Ключові слова: вітер, вітровий режим, середня швидкість вітру, повторюваність напрямку вітру, мікроклімат міста, екологічний вплив.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).