ТЕРИТОРІАЛЬНА СТІЙКІСТЬ ТА ЕЛЕКТОРАЛЬНІ ПРОЦЕСИ: ДОСВІД СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ

Основний зміст сторінки статті

Андрій Кузишин

Анотація

Пропоноване дослідження покликане оцінити роль електоральних процесів для територіальної стійкості як ознаки сформованості держави. Закцентована увага на соціально-економічних, етнокультурних, ціннісно-культурних особливостях утвердження територіальної стійкості. Для цього було проаналізовано передвиборчі програми вітчизняних політичних партій, які брали участь у національних виборах в ХХІ ст.


Було досліджено, що не зважаючи соціально-культурну диференціацію в Україні, яка зумовлена об’єктивними історично-географічними і етногеографічними передумовами, для українського етносу властива відокремлена політична ідентичність, яка була ускладнена регіонально-політичними взаєминами на початку ХХІ ст. Визначено роль маніпулятивних впливів партій, які формували ідеї регіоналізації та поляризації в Україні.


Ключові слова: територіальна стійкість, електоральні процеси, просторова ідентичність, електоральна прихильність, просторові прихильності.

Блок інформації про статтю

Як цитувати
Кузишин, А. (2024). ТЕРИТОРІАЛЬНА СТІЙКІСТЬ ТА ЕЛЕКТОРАЛЬНІ ПРОЦЕСИ: ДОСВІД СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ. Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: географія, 57(2), 4–13. https://doi.org/10.25128/2519-4577.24.2.1
Розділ
Історія та методологія наукових досліджень
Біографія автора

Андрій Кузишин, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

доктор географічних наук, професор кафедри географії України і туризму, декан географічного факультету