ЛАНДШАФТИ БАСЕНІВ МАЛИХ РІЧОК ЗАХІДНОГО ПОДІЛЛЯ В УМОВАХ АНТРОПОГЕННИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Актуалізовано науковий підхід до аналізу антропогенних змін і перетворень ландшафтних систем басейнів малих річок Західного Поділля: Джурина і Гнізни. Висвітлено чинники антропізації ландшафтів, окреслено зміни ландшафтотвірних процесів і компонентів ландшафтів, розглянуто наслідки цих змін на сучасний стан ландшафтних систем. За методикою К. Хофмана-П. Щищенка оцінено ступінь антропогенної перетвореності ландшафтів річкових басейнів. Створено картосхему прояву небезпечних геоекологічних процесів у басейні р. Джурин. Проведено типологію і аналіз ландшафтів басейнових систем. Обґрунтовано заходи з оптимізації ландшафтної структури, ренатуралізації модифікованих господарською діяльністю ландшафтів, розширенню мережі заповідних територій в межах річкових басейнів.
Ключові слова: ландшафти, річкові басейни, антропічні перетворення, ренатуралізаційні і природоохоронні заходи
Блок інформації про статтю
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).