ВПЛИВ ЗМІН КЛІМАТУ НА АГРАРНИЙ СЕКТОР ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ: АНАЛІЗ СЕЗОННИХ ЗМІН ТА ВРОЖАЙНОСТІ
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Проаналізовано вплив змін клімату на аграрний сектор західної України, з особливою увагою до сезонних змін та їхнього відображення на врожайності сільськогосподарських культур. Досліджено динаміку температурних режимів та опадів впродовж різних сезонів і виявлено ключові тенденції, що мають безпосередній вплив на продуктивність рослинництва. На основі аналізу метеорологічних даних та статистичних показників врожайності найбільш вразливі до кліматичних змін культури та регіони в межах Західної України. Окрему увагу приділено екстремальним погодним явищам та їхнім наслідкам для сільського господарства. Запропоновано можливі шляхи адаптації аграрного сектору до мінливих кліматичних умов задля мінімізації ризиків та забезпечення сталого розвитку галузі.
Ключові слова: зміни клімату, аграрний сектор, Західна Україна, сезонні зміни, врожайність, адаптація,сільське господарство.
Блок інформації про статтю
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).