ВПЛИВ УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКОЇ ВІЙНИ НА ОРГАНІЗАЦІЮ МІЖНАРОДНОГО ТУРИСТИЧНОГО БІЗНЕСУ В КРАЇНАХ ЦЕНТРАЛЬНО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Розглянуто основні тенденції, характерні для міжнародного туристичного бізнесу країн Центрально-Східної Європи, зокрема в контексті туристичних доходів і потоків. Окремо проаналізовано, як ці тенденції взаємодіють з постпандемічними процесами, а також наскільки вплинула українсько-російська війна на туристичні ринки цих країн. Велика увага приділена порівнянню показників індустрії гостинності, логістики та формуванню регіональних туристичних політик.
Триваюча війна між Україною та Росією значно змінила міжнародний туристичний ландшафт Центрально-Східної Європи. Раніше популярний туристичний регіон, що виконував функції транзитної зони, зазнав серйозних змін у туристичних потоках, зміні сприйняття безпеки та в організації міжнародного туристичного бізнесу.
Війна також призвела до зміни стратегічних пріоритетів у туристичному секторі. Підвищена увага до кризового управління, оцінки ризиків і диверсифікації цільових ринків стала важливою частиною стратегії багатьох туристичних компаній. Крім того, значно активізувалася співпраця з державними органами для забезпечення безпеки подорожей та відновлення іміджу регіону як безпечного і гостинного туристичного напрямку.
Ключові слова: міжнародний туристичний бізнес, міжнародні туристичні потоки, країни Центрально-Східної Європи, індустрія гостинності, туристична логістика, зайнятість в туризмі.
Блок інформації про статтю
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).