АНАЛІЗ ІСТОРІЇ РОЗВИТКУ ДЕФІНІЦІЙ «РЕКРЕАЦІЯ» ТА «ТУРИЗМ»
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Наведено та проаналізовано приклади трактування дефініцій «рекреація» та «туризм» в Росії, Україні та на Заході. Досліджено зміни понять в сучасній рекреаційній географії від початку розробок рекреаційних концепцій до сучасних днів. Налогошено на необхідності подальшої систематизації, уточненні й нормативному затвердженні термінологічного апарату рекреаційної географії і вирішення проблеми включення або відокремлення в окрему галузь поняття «туризм.
Ключові слова: рекреація, туризм, дозвілля, дефініція.Блок інформації про статтю
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Про затвердження Положення про рекреаційну діяльність у межах територій та об'єктів природно - заповідного фонду України: Наказ № 330 22.06.2009 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 липня 2009 р.за № 679/16695.
Бевз Г. М. Організація рекреаційних заходів у системі соціальної роботи / Бевз Г. М., Герасим Г. З., Кашуба Я. М.: Навч. Пос. – Львів: ПАІС, 2006. – 132 с.
Бережна І.В. Національні пріоритети та регіональні детермінанти соціально-економічного зростання (на матеріалах АР Крим).- НАН України. Інститут регіональних досліджень, 2004.- 640 с.
Гаман П. І. Формування міського рекреаційно-курортного і туристичного господарства / П. І Гаман. - Управління сучасним містом. – 2004. – № 2. – 242 с.
География туризма: [Учебник / под ред. А.Ю. Александровой.] – М.: КНОРУС, 2008. – 592 с.
Долженко Г.П., Долженко Е.Г. Развитие научных исследований туристской деятельности в России (1930 – 2010 гг.): Электронное учебное пособие. Свидетельство о регистрации электронного ресурса № 15890. 2010. - [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.gennadiy-dolzhenko.ru/a28.html
Электронные словари русского издания. - [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://slovari.yandex.ru/.
Кифяк В.Ф. Сфера рекреації та туризму як складова регіональної економічної системи // Формування ринкових відносин в Україні. – 2006. – №1. – С. 116-119.
Кусков А. С. Рекреационная география /А. С.Кусков, В. Л. Голубева, Т. Н. Одинцова. – Учебно - методическое пособие. - [Электронный ресурс]. - Режим доступа: http://revolution.allbest.ru/geography/00012713_0.html . A. S.
Мажар Л. Ю. Территориальные туристско - рекреационные системы: геосистемный подход к формированию и развитию: автореф. дисс. … на соискание учен. степени доктора геогр. наук: спец. 25.00.24 «Экономическая, социальная и политическая география» Санкт - Петербург, 2009. – 31 с.
Мамутов В. К. Рекреация / В. К. Мамутов, О. І. Амоша, Т. М. Дементьева [и др.]. Социально-экономические и правовые аспекты. – Киев: НАН Украины. - К.: «Наукова думка», 1992. - 141 с.
Мармуль Л.О. Організаційно-економічни механізм функціонування туристично-рекреаційних підприємств / Л. О. Мармуль, О. А. Сарапіна: [монографія]. – К.: ННЦ ІАЕ, 2006. – 182 с.
Стафійчук І. В. Рекреалогія / І. В. Стафійчук: навч.пос. – К.: Альтпрес. – 2006. – 264 с.
Теоретические основы рекреационной географии. М.: Наука, 1975. – 245 с.