ХАРАКТЕРИСТИКА ЛІСОВОГО ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «БЕРЕЖАНСЬКЕ ЛІСОМИСЛИВСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО»
Основний зміст сторінки статті
Анотація
У статті розглянуто особливості лісокористування Державного підприємства «Бережанське лісомисливське господарство (ЛМГ)». Проаналізовано історію створення та адміністративно - організаційну структуру Бережанського ЛМГ. З'ясовано, що в Бережанського держлісгоспі найбільшу площу займають ліси І і Іа класу бонітету (39 % та 26,6 % відповідно). Найменшу площу займають ліси ІV класу бонітету – 1,2 %, що становить 106 га. Видовий склад лісів Бережанського держлісгоспу є різноманітний, проте основу більшості насаджень становлять твердолистяні породи дерев (близько 88 % площі), наступними є хвойні дерева (близько 8%) та найменше є м’яколистяних дерев (4%). Середній вік лісових насаджень держлісгоспу – 61 рік, хвойних – 52 роки, твердолистяних – 63 роки, м’яколистяних – 55 років. Найбільшу площу у держлісгоспі займають середньовікові насадження – 36,6 %, а найменшу стиглі та перестійні ліси( близько 20,7%). Визначено, що за категоріями близько 80% лісів держлісгоспу займають експлуатаційні ліси, а саме 29554 га. Незначну площу займають захисні та рекреаційно – оздоровчі ліси – 4,5% та 6,6% відповідно. Охарактеризовано лісові насадження Бережанського держлісгоспу за повнотою. З'ясовано, що тут переважають ліси із повнотою 0.7-0.8. Найменша частка лісів із повнотою 0.3-0.4.
Ключові слова: ліс, лісокористування, лісомисливське господарство.
Блок інформації про статтю
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).